چند روز قبل با یک دوست کارافرین در رابطه با ارزش پول و ارزش زمان بحث میکردیم. عقیده ی اون بر این بود که پول مهم ترین چیز درزندگی ماست و برای همین هم متخصص ها و کارافرین های جوان تا مرز خودکشی کار میکنند.

من اشاره کردم که که این جای تاسف دارد چون بین همه دارایی های ما، زمان باارزش ترین انهاست. به همین دلیل هم ، اگر تمام زمانمان را صرف دنبال کردن پول کنیم در نهایت واقعا ثروتمند نیستیم ، هستیم؟!

زمان جاده ای یک طرفه است . هیچ وقت ساعتی که گذشته را نمیتوانیم دوباره پس بگیریم .همیشه فرصت هایی برای خلق پول هست درحالیکه هیچ وقت نمیتوان زمان بیشتری خلق کرد.همه ما زمان تعیین شده ای داریم ، چرا تمام ان را خسته و کوفته درحال دویدن دنبال پول بیشتر خرج کنیم؟

اهرم وسیله فوق العاده ایست . با کمک اهرم میتوانیم با همان مقدار نیروی قبلی نتیجه ای چند برابر بگیریم، اهرم همان چیزی  است که باعث میشود که شما و همسایه بغلی هردو ، روزی هشت ساعت کار کنید ولی درامد او چهار برابرشما باشد . موارد زیر روش هایی هستند که میتوانید با بکارگیری انها از زمانتان اهرم بسازید:

همه کارها را خودتان انجام ندهید


یک دستیار استخدام کنید.

یک از بهترین هایی راه هایی که میتوانید زمانتان را اهرم کنید ، اینست که دیگران را استخدام کنید  تا انها بجای شما کارهای روتین و کم اهمیت تر را انجام دهند. درست است که باید به انها پول پرداخت کنید و اخرماه خودتان پول بیشتری دریافت کنید ولی با کمی قناعت میتوانید از وقتی که برایتان میماند روی کارهای مهم تر سرمایه گذاری کنید ، بیزنس تان را سریع تر و بهتر جلو ببرید ، با مشتری ها و یا صاحبان کسب و کارهای دیگر ارتباط سازی کنید ، بیزنس دیگری راه بیندازید یا صرفا استراحت کنید و تجدید قوا کنید. به هرحال بیزنس ، کلا درباره اینده نگری و سرمایه گذاری برای اینده است ، مگر نه ؟!

درحالیکه دستیارتان با لیست طولانی مشتریان ، برگه ها، فایل ها ، امار و ارقام ، تاریخ ها و ایمیل ها سروکله میزند شما میتوانید با فکر اسوده و خیال راحت به توسعه بخش های مختلف بیزنس تان بپردازید. افراد زیادی هستند که عقیده دارند خودشان باید تمام کارها را انجام دهند و هیچ کس دیگری به خوبی انها کار را انجام نمیدهد. حتی اگر هم حق با این ایده الیست ها باشد، ولی با هدر دادن وقت گرانبهایشان با وظایف روتین و جزیی خود را عقب نگه میدارند .قبول کنید که یک مقدار پول کمتر امروز ، ارزش گسترش بیزنس با فکری باز و حتی اشتغال زایی برای دیگران را دارد.

فقط مطمئن شوید که افراد مسولیت پذیر، منظم و قابل اعتمادی استخدام می کنید ، در انصورت متوجه خواهید شد که چرا زمان از پول با ارزش تر است.

گردش هایی از درامد انفعالی بسازید  (passive income)


میتوان گفت درامد انفعالی رویای اکثر افراد جامعه است. درامد انفعالی درامدی است که برای بدست اوردن ان لازم نیست زمانتان را معامله کنید…بعبارتی دیگر بدون کار کردن میتوانید درامد داشته باشید. درامد انفعالی هم یکی دیگر از روش های است که میتوانید با ان زمانتان را اهرم کنید چون درصورتی که مجبور نباشید برای کسب درامد الانتان کار کنید ، میتوانید از وقتتان برای ساختن روش های دیگر برای افزایش درامدتان استقاده کنید … الان راز اینکه چگونه پولدارها هرروز پولدارتر میشوند واضح تر شد، نه؟!

نکته ای که باید بدانید اینست که درامد های انفعالی ابتدا خروجی ندارند ، یعنی کار اول انجام میشود بدون دریافت بازدهی و درامد چندانی ، اما اگر به اندازه کافی صبور باشید و به کندن این چشمه ادامه بدهید بزودی جریانی جاری از درامد خواهید داشت ، درحالیکه دیگر نیازی نیست کار چندانی برای ان انجام دهید.

اما چه چشمه هایی وجود دارد؟ در زیرمواردی از این چشمه های درامد را میبینید:

1. سرمایه گذاری در املاک (real estate)

این سرمایه گذاری از طریق خرید املاک ، خانه ، مغازه ، واحد های اپارتمان ،  مجتمع تجاری و … و اجاره انها انجام میشود. املاک شیوه ایست که بیشتر افراد ثروتشان را از ان طریق گرد اورده اند . شیوه انجام ان پیچیده نیست و به نسبت بقیه ساده تر است اگرچه از اول مقدار بیشتری سرمایه برای ایجاد جریان ان لازم خواهید داشت . برای افرادی مناسب تر است که همین الان حداقل چند ده میلیون سرمایه دارند و میخواهند ان را جایی مطمئن سرمایه گذاری کنند.

2. سرمایه گذاری در بازار سهام (stock market)

اگرچه اصول اولیه سهام ساده است . در قیمت های پایین سهام بخرید و در قیمت های بالا ان را بفروشید و سود کنید. اما انجام ان به همین سادگی ها نیست و تبحر پیدا کردن دران سالها زمان وتجربه میخواهد . حتما قبل از به جریان انداختن سرمایه تان درمورد بازاربورس و سهام مطالعه کنید وعضو شبکه های اجتماعی مختلفی مانند کانال ایران بورس انلاین شوید که اخبار بالا و پایین رفتن سهام را هرروز تحلیل میکنند.

برای شروع میتوانید از فارکس استفاده کنید . نرم افزار یا اپلیکیشن ان را دانلود کنید و به مدت شش ماه به طور ازمایشی و بدون هیچ هزینه ای در بازار واقعی ازمون و خطا کنید و یادگیری خود را بالا ببرید.

3.بازاریابی شبکه ای  (network marketing)

ابتدا بگزارید بگویم که بله ،شرکت های بسیار بدی ان بیرون هستند که درحوزه بازاریابی شبکه ای فعالیت میکنند و حتی تیم های بسیار بدی که داخل شرکت های خوب فعالیت میکنند. و حتی اینکه اکثر این تیم ها بیزنسشان را زیادی بالا میکشند وقتی به مردم میگویند که سریع جواب میدهد ، خیالتان را راحت کنم هیچ بیزنسی در حد شش ماه و یکسال و دوسال ساخته نمیشود و جریان درامدی که بدست می اورید هم همه اش مال خودتان نیست و درابتدا باید مقدار زیادی را در خود بیزنستان دوباره سرمایه گذاری کنید ، حتی یک قدم هم بیشتر میروم و میگویم که تیم های زیادی ان بیرون هستند که از افراد در شرایط بد سواستفاده میکنند و بعد از خرید اولیه به حال خودشان رهایشان میکنند.

اما هنوز هم میتوانید از این طریق جریان درامد خیلی خوبی کسب کنید،  بشرطی که ابتدا در مورد شرکت و تیمی که دران کار میکنید بخوبی تحقیق کنید و وارد تیمی شوید که اعتبار و شهرت خوبی دارد و یاد بگیرید که چگونه مثل یک بیزنس ان را بچرخانید.

بعلاوه اینکه باید بدانید که همه بیزنس های دیگر هم ساختنشان زمان میبرد، اما این تجارت بدلیل منتورها و افرادی که تمام ترفند ها و چگونگی های مسیر را به شما نشان میدهند میتواند سریع تر جواب بدهد.

4. درامد حاصل از تبلیغات  (ad revenue)

اگرچه از معمول ترین شیوه های کسب درامد انفعالی است ،ساخت این درامد نیز مثل بقیه زمان میبرد  . برای کسب درامد از طریق تبلیغات باید ابتدا یک فضای مجازی داشته باشید ، وبسایت ، کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر ، روی افزایش اعضا ، بازدید یا ترافیک سایت  با استفاده ازایجاد محتوا و مطالب محبوب کار کنید تا بعد ازرسیدن ان به تعداد بالایی بازدید، بتوانید از دیگران در ازای دریافت هزینه تبلیغات کسب درامد کنید. کانال ها و پیج های خوبی هستند که تنها با تبلیغات ، درامد چند ده میلیونی کسب میکنند یا ان را به قیمت های حتی بالاتری میفروشند.

5.فروش محصولات دیگران   (affiliate sales)

میتوانید در وبسایت یا شبکه های اجتماعی خود محصولات دیگران را در ازای گرفتن حق کمیسیون در ازای هرمحصول بفروشید ، درصورتی که قبلا با ایجاد محتوای مربوطه و حرفه ای ، نظر واعتماد مخاطبین را بخود جلب کرده باشید . سایت های دانلود کتاب یا اهنگ ها گاهی از طریق گرفتن حق کمیسیون یا تبلیغات درامدهای خوبی بدست می اورند.

 ساختن درامد انفعالی ، با در نظر گرفتن اینکه در ابتدا به هیچ عنوان انفعالی نیست! و زحمت وصبر زیادی میخواهد ، احتمالا بهترین راه اهرم کردن زمانتان برای بدست اوردن پول بیشتر است. تنها لازم است که بهترین حوزه ای که به توانایی ها و شرایط شما میخورد انتخاب کنید ، صبور باشید تا همانطورکه ارام ارام میکنید و پایین میروید به چشمه درامدتان برسید و جریانی دائم از درامد برای خودتان ایجاد کنید.

One thought on “درامد انفعالی چیست و چگونه ان را ایجاد کنیم

Leave a Reply

Your email address will not be published.