جری شینفیلد یکی از موفق ترین کمدین های تمام دوره هاست.

او توسط  comedy central   بعنوان یکی از 100 کمدین برتر تمام دوران ها شناخته شده است. شوها و برنامه های تلویزیونی او میان جمعیت طرفداران ومخاطبان زیادی را به خود اختصاص داده است. مطابق با گفته مجله فوربز ، شینفیلد در سال 1998 به بالاترین میزان درامد خود ینی  267 میلیون دلار در سال رسید .

با هرمعیاری که در نظر بگیرید : ثروت،محبوبیت یا تخصص کاری… شینفیلد یکی از موفق ترین کمدین ها، نویسندگان و بازیگران نسل خودش است.

با این وجود چیزی که درباره شینفیلد بیشتر از همه قابل توجه است جوایز و ثروت او نیست ، بلکه مداومتی است که در کارش دیده میشود. شو پس از شو ، سال پس از سال او با استانداردهای بسیار بالایی، خلق میکند، اجرا میکند و مردم  را سرگرم میکند.

مداومتی که شینفیلد در خلق و تولید محتوای روزانه دارد همان چیزی است که همه ما در سطح کاری و تجارت خودمان ارزویش را داریم. نتایج او را با نتایج ما وشما مقایسه کنید ، ما اغلب میخواهیم که بیشتر خلق کنیم اما برای محقق ساختن ان کلنجارهای زیادی داریم. میخواهیم که تمرین کنیم اما نمیتوانیم انگیزه لازم را پیدا کنیم. میخواهیم که به اهدافمان برسیم اما به دلایل مختلف از انجام کارهای لازم طفره میرویم.

تفاوت در چیست ؟ شینفیلد از چه استراتژی استفاده میکند که باعث میشود طفره رفتن را شکست دهد و هرروز بطور مداوم کارهای باکیفیتی خلق کند؟

من از تمام استراتژی هایش خبر ندارم اما از یکی از انها که رمز پشتکار و مداومت خارق العاده اش است برایتان میگویم.

استراتژی شینفیلد


یک روز برد ایزاک ، کمدین جوانی که تازه ، کار در سیرک را اغاز کرده بود خودش را در باشگاهی یافت که شینفیلد در ان بمدت یک شب اجرا داشت . ایزاک بعدها در یک مصاحبه توضیح داد که چگونه شینفیلد را با هزار زحمت در پشت صحنه گیر اورده است و از او پرسیده که به یک کمدین جوان چه نکته و نصیحتی دارد و شینفیلد اینطور پاسخ داده است :

“برای اینکه کمدین بهتری باشید باید لطیفه های بهتری بگویید و برای اینکه بتوانید لطیفه های بهتری بگویید باید هرروز بنویسید.”

او به من گفت که یک تقویم سالیانه بزرگ بگیرم که تمام روزهای سال در یک صفحه اش قرار دارد و ان را به دیوار اتاقم بکوبم. سپس یک ماژیک قرمزبگیرم و برای هر روزی که کار نوشتن ان روز را انجام داده ام یک  X  بزرگ روی ان روز علامت بزنم.

“بعد از چند روز یک زنجیر خواهی داشت . فقط کافیست که به ان بچسبی و به علامت زدن هایت ادامه دهی زنجیر هرروز طولانی تر خواهد شد. کم کم به دیدن اینکه هرروز رشد میکند وبزرگتر میشود عادت میکنی . تنها کاری که باید بکنی اینست که زنجیر را پاره نکنی. “

اگر توجه کرده باشید شینفیلد حتی یک کلمه هم درباره نتایج و کیفیت کارصحبت نکرد. مهم نبود اگر ان روز انگیزه داشت یا نه ، مهم نبود اگر ان روز لطیفه های جالبی مینوشت یا نه ، مهم نبود چیزی که مینوشت نهایتا در یک برنامه اجرا میشد یا نه ، تمام چیزی که مهم بود این است که زنجیر پاره نشود.

و این یکی از رازهای بزرگ شینفیلد است . برای سالها و سالها او فقط روی پاره نشدن زنجیر تمرکز میکرد.

حالا بیایید به شما برگردیم و ببینیم شما چگونه میتوانید از این استراتژی در اهداف خودتان استفاده کنید.

متوقف کردن طفره رفتن


متخصص های برجسته هر صنعتی ، ورزشکاران ، موسیقیدانان ، مدیر عاملان ، هنرمندان … همه انها از رقیبانش مداومت بیشتری در کارهایشان داشته اند.

درحالیکه انها هرروز بیدار میشوند و بخشی را که خلق و تولید کرده اند تحویل دنیا میدهند ، دیگران توسط مسائل اضطراری زندگی روزمره اشغال میشوند یا در جنگ ابدی انگیزه یافتن و طفره رفتن درحال مبارزه اند.

درحالیکه دیگران بعد از یک اجرای ضعیف ، افت مخاطب یا تنها یک روز بد انگیزه شان را از دست میدهند و بخود و توانایی رسیدن به اهدافشان شک میکنند ، افراد موفق روز بعد دوباره برمیگردند به الگوی کاری ای که داشته اند و مسیرشان را ادامه میدهند.

استراتژی شینفیلد به این دلیل کار میکند که کمک میکند افراد تمرکزشان را از روی نتیجه، فیدبک و پاداش ها بردارند و درعوض روی انجام مداوم پروسه خلق و تولید تمرکز کنند.مهم نیست که چه احساسی دارید ، چقدرانگیزه دارید ، یا ان روز کارتان چقدر بد از اب درامده است ،هرکاری که میکنید فقط زنجیر را پاره نکنید.

یک هشدار


یک مورد که در استراتژی شینفیلد باید در نظر بگیرید و رعایت کنید اینست که حجم کاری که باید هرروز انجام دهید باید انقدر زیاد باشد که انجام ان تفاوت ایجاد کند و از طرفی هم انقدر کم باشد که بتوانید ان را هرروز انجام دهید .

اگر بتوانید هرروز 10 صفحه برای کتاب جدیدتان بنویسید، عالی خواهد بود ، اما 10 صفحه احتمالا مقدار زیادی است که نمیتوانید ان را هرروز و برای مدتی طولانی ادامه دهید. مقداری برگزینید که بعد از چند روز خسته تان نمیکند و میتوانید بشکلی مدت دار ان را ادامه دهید.

استادی و مهارت با مداومت می اید


اینکه چکار میکنید و چه هدفی دارید مهم نیست، تمام ان ها به مداومت نیاز دارند. مهم نیست که تعریف شما از موفقیت یا خوشبختی چیست، همیشه باید با طفره رفتن و عقب انداختن مبارزه کنید تا بتوانید ان را تبدیل به واقعیت کنید.استراتژی شینفیلد بهتان کمک میکند که به عهدی که با خود میبندید وفادار بمانید.

اگر قصد دارید ورزش کنید ، یا بیزنستان را راه بیندازید یا یک هنرمند بزرگ شوید تنها کافیست که زنجیر را پاره نکنید .اغلب فکر میکنیم که برتری و موفقیت، احتیاج به تلاشی عظیم ، نیروی اراده و انگیزه بسیار بالا دارد ، اما واقعیت اینست که تمام چیزی که نیاز داریم اینست که به همان وظایف کوچک روزانه وفادار بمانیم و در انجام انها مداومت داشته باشیم.

One thought on “مداومت در کارها با استراتژی شینفیلد ، خداحافظ تنبلی

Leave a Reply

Your email address will not be published.