8 قدم تا اولین یک میلیارد تومان شما

قدم اول چیست ؟ درباره یک میلیارد تومان فکر نکنید!


خیلیها امیدوارند که پول دار شوند و اگرچه نرخ تورم کمی استانداردها را جابجا کرده اما هنوزهم هدف بسیاری میلیونرشدن است. اگرچه هدف واضحی است اما مسیررسیدن به ان بحث دیگریست.

سوال اینست که چکار هایی باید بکنید تا شما هم بتوانید جزء باشگاه میلیونرها بشوید . در زیر 8 قدم وجود دارد که شانس شما را برای پول دار شدن بالا میبرد . اگرچه راه های سریع و راحتی نیستند، ولی اگر انها را عملی کنید از هر راه سریع و راحتی ، شانس موفقیت تان بیشتر خواهد بود.

1.   دست از وسواس داشتن بر روی پول بردارید


اگرچه ممکن است متناقض بنظر برسد اما اگر مدام به این فکر کنید که چقدر دراورده اید تمرکزتان را از درست انجام دادن کارهایی که برای شما ثروت به ارمغان می اورد ، منحرف کرده اید . به نتیجه فکر نکنید و فقط به این فکر کنید که کاری که میکنید را بدرستی انجام دهید ، ارزش های عمیق خلق کنید و مشکلات را بدرستی حل کنید . باید دلسوز و در فکر نیازهای دیگران باشید و خودتان و پاداش هایی که میخواهید را برای مدتی فراموش کنید. چنانچه صبر داشته باشید و تنها روی درست انجام دادن وظایفتان تمرکز کنید، خیلی زود و در زمان مناسب پاداش های مالی هم بسمت تان سرازیر خواهید شد.

2.   حساب تعداد افرادی را که به انها کمک میکنید نگه دارید، هرچند هم ناچیز


موفق ترین افرادی که من میشناسم چه در زمینه مالی چه در زمینه های دیگر ، بشدت کمک کننده هستند . انها در شناختن نیازهای مردم بسیار خوب عمل میکنند و به افراد کمک میکنند که به اهدافشان برسند. انها میدانند که موفقیت خودشان در گرو موفقیت دیگران است . پس سخت کار میکنند تا دیگران را موفق کنند  از جمله ، کارمندانشان ، مشتری هایشان ، سرمایه گزارانشان ، شرکای تجاری شان و هرکس دیگری که در بیزنس انها نقشی ایفا میکند.

3.   دست از فکر کردن درباره یک میلیون دلار بردارید و به کمک کردن به یک میلیون نفر فکر کنید


اگر تنها چند مشتری دارید و هدفتان این است که پول زیادی بدست اورید ، راه دیگری ندارید جز اینکه هرکاری کنید که این مشتری ها تا قران اخرشان را در فروشگاه شما خرج کنند.

اما وقتی که شروع به خدمات دهی به یک میلیون نفر ادم میکنید، منافع بسیار دیگری کنارش رخ میدهد . بازخوردی که میگیرید بزرگتر خواهد بود بنابراین شانس بیشتری برای ارتقا و بهبود کیفیت محصول یا خدماتتان خواهید داشت . کارمندان بیشتری استخدام خواهید کرد و از تجربه ها ، مهارت ها و دانششان بهره مند خواهید شد و تبلیغات کلامی دیر یا زود تاثیر معجزه اسای خود را روی بیزنستان نشان خواهد داد.

تنها راهی پیدا کنید که به یک میلیون نفر سرویس ارائه دهید ، کارتان را بدرستی انجام دهید و پول خودش می اید.

4.   پول را وسیله ای برای ساختن چیزهای بیشتر درنظر بگیرید


به طور کلی افراد دو دسته اند :

دسته اول محصولی را میسازند، چون که میخواهند پول دربیاورند.هرچه محصول بیشتری بسازند پول بیشتری بدست می اوردند .تا وقتی که محصول فروش برود، برایشان واقعا فرقی نمیکند که چه میسازند.

دسته دوم میخواهند پول بدست بیاورند چون به انها اجازه میدهد که چیزهای بیشتر و بهتری بسازند. انها میخواهند محصولاتشان را ارتقا دهند و مرزهایشان را گسترش دهند. میخواهند کتاب دیگری بنویسند ، اهنگ ها و فیلم های دیگری بسازند . انها از درست کردن لذت میبرند و پول بدست میاوردند که حتی چیزهای بهتری بسازند.انها رویای ساختن شرکتی را دارند که بهترین محصولات ممکن را میسازد …. و پول دراوردن راهی است که به ان رویا سوخت برساند و ساخت شرکتشان را محقق کند.

5.   این را هدف خودتان قرار دهید که یک کاری را بهتر از هر کس دیگر انجام دهید.


موضوعی را انتخاب کنید که در حال حاضر از خیلی ها در ان بهترید . فقط یک چیز. تمام تمرکزتان را روی انجام فقط ان یک کار بگزارید . رویش کار کنید . اموزش ببینید . یادبگیرید . تمرین کنید . ارزیابی کنید و اشتباهاتتان را اصلاح کنید.

از خودتان انتقاد کنید نه به شیوه ای خودازارانه، اما تا جایی که مطمئن شوید مدام درحال بهبود و پیشرفت در کارتان هستید.افرادی که از لحاظ مالی موفق هستند حداقل یک کار را بهتر ازهر کس دیگری که در اطرافشان هست، انجام میدهند. ( البته خیلی بهتر خواهد بود اگر چیزی را انتخاب کنید که دنیا به ان بها میدهد و بابت ان پول پرداخت میکند ، زیاد هم بابت علاقه نگران نباشید – اگر کاری را بدرستی انجام دهید و دران موفق شوید و دیگران بابت ان تحسینتان کنند بزودی به ان علاقه پیدا خواهید کرد )

تخصص خودش یک پاداش است ، اما سودهای بیشتری هم دارد ، احترام بیشتر ، احساس ارزشمندی بیشتر، رضایت شخصی بیشتر و تمام چیزهایی که باعث میشود در زمینه های غیرمالی ثروتمند باشید.

6.   یک لیست تهیه کنید از ده نفر اول دنیا که در ان کار بهترینند


ان ده تا را چگونه انتخاب کردید ؟ چگونه تعیین کردید که کدام ها بهترینند ؟ چه معیاری برای تعیین موفقیتشان داشتید؟ از ان معیارها استفاده کنید تا رشدتان را بسمت بهترین بودن ارزیابی کنید.

اگر یک نویسنده اید ،معیارتان میتواند رتبه بندی های سایت امازون باشد .اگر یک نوازنده هستید میتواند تعداد دانلود های  iTunes  باشد، اگر برنامه نویس هستید میتواند تعداد افرادی باشد که از نرم افزارتان استفاده میکنند. اگر یک لیدر هستید میتواند تعداد افرادی باشد که اموزش میدهید. اگر یک فروشنده انلاین هستید میتواند تعداد خریدها به ازای تعداد بازدید کننده ها باشد …..

تنها افراد موفق را تحسین نکنید، نگاه نزدیک تری به انها و ان چیزهایی که باعث موفقیتشان میشود، بکنید ، سپس از ان معیارها استفاده کنید تا موفقیت خودتان را اندازه بگیرید و توسعه دهید.

7.   پیشرفت تان را بطور مداوم ارزیابی کنید


حداقل هفته ای یکبار پیشرفتتان را با معیارهای کلیدی که برای کسب و کارتان انتخاب کرده اید ارزیابی کنید.

ممکن است تعداد افرادی را که به انها کمک کرده اید ارزیابی کنید یا تعداد مشتری هایی که به انها خدمت رسانی کرده اید . ممکن است ارزیابی قدم های کلیدی باشد که در مسیرتان به سمت بهترین بودن دریک چیز ، در دنیا برمیدارید… و شاید هم ترکیبی از همه این ها باشد و بسیاری چیزهای دیگر.

8.   روتینی بسازید که پیشرفتتان را تضمین میکند.


هرگز فراموش نکنید که رسیدن به یک هدف بر اساس ایجاد کردن اعمال روتینی است . فرض کنیم میخواهید یک کتاب 200 صفحه ای بنویسید . روتین تان برای رسیدن به این هدف این است که روزی چهار صفحه بنویسید .

یا فرض کنیم که میخواهید صد مشتری جدید را از طریق بازاریابی دیجیتال به لیست مشتریانتان اضافه کنید ، روتین تان این خواهد بود که هر روز محتواهای جدید ایجاد کنید، پادکست و ویدیو بسازید ، در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید. هرروز چند پست جدید بگزارید و هربرنامه دیگری که در سر دارید… اما بطور منظم ، روزانه وبی وقفه و توقف.

خواستن و امیدوار بودن و ارزو کردن نیست که برای شما یک پیش نویس تمام شده ایجاد خواهد کرد،  بلکه دنبال کردن یک برنامه روشن و ومشخص روتینی است که رسیدن به هدفتان را تضمین کند.به برنامه تان بچسبید و به ضرب العجل ها که میرسید ، کارها را تمام کنید . اگر محتواهایی که ایجاد میکنید عالی باشد بزودی به صد نفر مشتری که دنبال ان بودید، خواهید رسید.

مسیر موفقیت در هر کاری تاحدی مشخص است : هدف بچینید. برنامه های روتینی بسازید که کمک میکند به ان اهداف برسید ، سختگیرایانه پیشرفتتان را چک کنید ، اشتباهاتتان را اصلاح کنید ، کارتان را بهبود ببخشید و ان چه را که جواب میدهد و کار میکند تکرار کنید، کیفیت تان را بالا ببرید و سخت کار کنید تا از چیزی که دیروز بودید ، بهتر باشید .

بزودی یک روز در ان خوب خواهید شد ، سپس عالی خواهید شد  و سپس جهانی … و بدون اینکه متوجه شوید بخودتان نگاه میکنید و میبینید که یک میلیونر هستید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.